Jelenlegi hely

Okmányok

Adóigazolvány

Adóigazolvány

Az adóigazolvány egy bankkártya méretű hivatalos okmány (hatósági igazolvány), amely tulajdonosának adóazonosító jelét igazolja.

Diákigazolvány

Diákigazolvány

2012-től a diákigazolvány igénylés benyújtása előtt az okmányirodában kell fényképet és aláírás képet rögzíttetni, majd az igénylést az intézményben kell kezdeményezni, illetve a díjat befizetni.

Európai Egészségbiztosítási (EU TB) Kártya

Európai Egészségbiztosítási (EU TB) Kártya

A magyar egészségügyi szolgáltatásra jogosultak egy másik tagállamban a magyar egészségbiztosítás terhére vehetnek igénybe – orvosilag szükséges – egészségügyi szolgáltatásokat. Ezen ellátásokra való jogosultság az Európai Egészségbiztosítási Kártyával (EU TB Kártya) igazolható.

Kormányablak - Cegléd

Cím: 2700 Cegléd, Kossuth tér 7.
Tel: 1818
Külföldről: 06-1/550-1858
E-mail: 1818@1818.hu
 

Lakcímkártya (lakcímigazolvány) és személyi azonosító

Lakcímkártya (lakcímigazolvány) és személyi azonosító

A korábbi személyi szám helyébe lépő személyi azonosítót tartalmazó igazolványt a lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal együtt állítják ki. Ezt szokták lakcímigazolványnak vagy lakcímkártyának nevezni. Az igazolvány rendeltetése, hogy a polgárt tájékoztassa személyi azonosítójáról és bejelentett lakcíméről annak érdekében, hogy ezeket az adatokat a polgár közhitelűen igazolhassa.

Személyazonosító igazolvány

Személyazonosító igazolvány

A Magyarországon háromféle személyazonosító igazolvány (köznapi néven: személyi igazolvány) van forgalomban. 2000. január 1-jétől a személyi adatokat, fényképet, és aláírást tartalmazó plasztik kártyát adnak az első igénylőknek, de a régi, füzet formájú okmányokat is ilyenre cserélik,ha az elveszett, lejárt vagy megsemmisült. A kétféle füzet formájú (kemény illetve puha borítójú) személyi igazolvány továbbra is érvényes, cseréjük az érvényességi idő leteltéig nem szükséges.

Születési anyakönyvi kivonat

Születési anyakönyvi kivonat

A születési anyakönyv a születés tényét bizonyító okirat.

TAJ kártya

TAJ kártya

A Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ) egy személyi azonosító, amelyet a magyar állampolgár születésekor kap, és az normál esetben végigkíséri egész élete során. Ezt a kódot használjuk az egészségügyi, a szociális és az egészségbiztosítási és a magánnyugdíj rendszerrel kapcsolatos nyilvántartások során. A TAJ számot egy bankkártya méretű hatósági igazolvánnyal, a TAJ kártyával igazoljuk.

Teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat

Teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat

A nem házasságba születő gyermek esetén teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot kell tenni ahhoz, hogy a gyermek az apa nevére kerülhessen és a szülők közösen gyakorolhassák a szülői felügyeleti jogokat. Apai elismerő nyilatkozat tételére csak akkor kerülhet sor, ha apasági vélelem nem áll fenn.

Útlevél (magánútlevél)

Útlevél (magánútlevél)

Az útlevél a Magyarország tulajdonát képező hatósági igazolvány, amely birtokosának személyazonosságát és állampolgárságát, valamint a világ összes országába utazásra, illetőleg hazatérésre való jogosultságát hitelesen igazolja. Az útlevelek típusai: magánútlevél és hivatalos útlevél.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!
Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Ugrás az oldal tetejére