Jelenlegi hely

Listák bölcsi-, ovi- és sulikezdéshez

Mit kell venni/vinni a bölcsibe/oviba/iskolába? Mely kinőtt holmik helyett kell újat venni? Az anyák kapacitása is véges, de nem kell mindent észben tartanod!

Annyi csupán a teendő, hogy összeírd, melyik gyerkőcnek mit, mennyit, mekkorát, mikorra stb., majd a jegyzeteidet gondosan tedd a táskádba. Néhány praktikus tanáccsal és az évkezdést segítő, szerkeszthető-nyomtatható ellenőrző listákkal igyekszünk megkönnyíteni számodra a tanévkezdési hajrát.

Ellenőrző listáinkon nem csak azt pipálhatod, hogy mi az ami már megvan, de nyomon követheted a kiadásokat, vezetheted, hogy mit - honnan szerzel be, sőt: gyermeke(i)d láb és ruha méreteit is feljegyezve igazán hasznos segítséged lesz a bevásárlásban.

Kattints a képre a letöltéshez!


Jó tanácsok:

  • Készülj fel: nézd át, vajon a tavalyi holmik között van-e még használható? Lehet, hogy alig fogyott például a temperából, felesleges lenne újat venni. Nincs szükség évente új körzőre, vonalzóra sem, de lehet, hogy az ovis zsák elszakadt, vagy mosásra szorul.

 

  • Ne hagyd az utolsó napokra a bevásárlást: könnyen előfordulhat, hogy nem kaptok megfelelő méretű tornacipőt, vagy elfogy a hercegnős tolltartó… Előzzétek meg a tömeget, és menjetek kora délelőtt vásárolni. Délutánra a gyerekek is fáradtabbak, nehezebben viselik a hosszas üzletről üzletre történő vándorlást.

 

  • Ahány ház, annyi szokás: ha most kezd a gyerkőc az adott intézményben, vagy ha új pedagógus várja őt szeptembertől, mindenképpen kérdezz rá, mire lesz szükség! Egyes óvodák kérnek rajzeszközöket, mások a csoportpénzből finanszírozzák az ilyesmit; lehet, hogy alsóban kellett tornadressz a lányoknak, de felsőben fehér pólóra lesz szükség… A felesleges költekezés megelőzhető néhány telefonhívással.

 

  • Sok bosszankodástól megkímélheted magad és az óvónőket is, ha gyermeked holmiját ellátod a jelével. Kaphatók már percek alatt felvasalható matricák, de bele is hímezheted ágyneműbe, ruhába. Fogmosó pohár, fogkefe, cipő jelölése a legegyszerűbben úgynevezett CD-író filccel történhet: keresd az írószerboltokban! Így nem lesz vita, hogy az 5 pár egyforma, 29-es fekete tornacipő közül vajon melyik a kisfiadé… Elsősöknél ugyanígy megjelölhetsz szinte mindent a gyerkőc monogramjával.


Jó munkát!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!
Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Ugrás az oldal tetejére