Jelenlegi hely

2.sz. pályázat - Terepasztal - Arany János Általános Iskola 2. d osztálya, Szeged (Szegedimami)

Arany János Általános Iskola 2. d osztálya - Szeged

Felkészítő pedagógusok: Vass Imréné és Nyemcsok-Nagymihály Bernadett


A pályamunkánk egy terepasztal, amelyhez az elkészítésének menetét egy szöveges dokumentumban is bemutattuk néhány fénykép segítségével. A képek mellett egy videó is készült arról, hogy a valóságban hogyan működik a játék.

Pályamű képekben

Elkészítés menete képekkel bemutatva

Játék közben (videó)
 
1. A pályamű és az alkotók
Elkészítés menete képekkel bemutatva

Osztályunk, a szegedi Arany János Általános Iskola 2. d osztálya, lelkes Rumini-rajongó lett a regénynek és a pályázatnak köszönhetően. Már a farsangunk is a Rumini jegyében telt. Ennek darabjai egyes képeken láthatók, hiszen nem tudtunk még megválni tőlük, és a tantermünk dekorálására használtuk azokat, de ezek természetesen nem részei a most benyújtott pályázatunknak.
 
A pályamunkánk egy terepasztal, amelyet a könyvben található térkép alapján készítettünk. Jó nagyra terveztük, hogy az egész osztály körül tudja állni játék közben.
 
A térképet vizes papírra festettük jó minőségű anilin festékkel. A gyerekek nagyon élvezték a színek futását és keveredését a vizes alapon. Igyekeztünk élethűen visszaadni a Ragacs-tenger lilás-feketés árnyalatait, és az Azúr-tenger kékségét. Száradás után megfestettük a szigeteket, majd fekete filccel ráírtuk a könyvben szereplő megnevezéseket. Szinte egymás kezéből kapkodták a gyerekek tollat, mindenki rajta akarta hagyni a kéznyomát a térképen.
 
Elkészítettük a Szélkirálynő és az Aranyvadász makettjeit is, igyekeztünk a regényben szereplő képeket és leírásokat is felhasználni. A makett teljes egészében papírból készült. A vázat kemény kartonból vágták ki a gyerekek, majd erre ragasztottuk a vékony kartoncsíkokat, amiből végül kialakult a hajótest.
 
A vitorlákat a kislányok maguk szegték körbe, aztán temperával festettük, száradás után pedig fapálcára rögzítettük és így állítottuk a helyükre azokat.  
 
A sárkányt, a polipot és a sziklákat papírmaséból készítettük. A ragasztós újságpapírból ügyesen formálták meg a gyerekek a kívánt formákat, amelyeket száradás után temperával festettek ki.
 
Ahhoz, hogy a játék teljes legyen, elkészítettük a szereplőket is. A figurák úgy készültek, hogy a gyerekek megrajzolták a kiválasztott szereplők rajzát a könyv képeinek a segítségével, majd kivágták azokat. Érthető módon igen sok Ruminink született, hiszen sokuknak ő volt a kedvence, na és persze egyik szebb lett, mint a másik.  Természetesen a hátoldalukat is ki kellett színezni. Ezután lamináltattuk a kis rajzokat, majd egy újabb kivágás következett. Azért, hogy meg tudjanak állni, parafa dugóból készített talpba állítottuk őket.
A képeken is látható, hogy az osztály minden tagja aktívan kivette a részt a munkából. Voltak feladatok, amiket teljesen önállóan végeztek el a gyerekek, más lépéseknél természetesen segítséget igényeltek, de abban is nagyon ügyesek voltak. Még a ragasztópisztolyt is bátran használták. Aranyos volt, hogy még el sem készült teljesen a mű, már elkezdtek játszani a meglévő szereplőkkel, hajókkal. Utána pedig egy egész délután át tartó játék következett, amit remélhetőleg sok másik fog követni!


Játék közben (videó)
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére