Jelenlegi hely

MiniBrake – forradalmi találmány gyermekeink biztonságáért

Minden szülő rémálma, hogy az amúgy szófogadó kicsi kincse egy napon majd nem lát, nem hall, és biciklijével elfelejt megállni a piros lámpánál, áthajt a forgalmas útkereszteződésen vagy figyelmen kívül hagy egy tolató autót. Fellélegezhetünk: mostantól mindez megelőzhető!

Ki ne látott volna már a járdán futóbiciklivel őrülten száguldozó kétévest? Őket sem könnyű utolérni, lassan pedig nem szeretnek haladni… A nagyobbak két keréken közlekednek: 4-5 évesen a gyermekek már elég ügyesek az egyensúlyozáshoz, élvezik a tekerést, de figyelmüket még leköti a mozgás, veszélyérzetük csekély. Előfordulhat az is, hogy bár észlelik a veszélyt, de nem képesek eléggé gyorsan reagálni, fékezni vagy megállni. Nekünk, szülőknek adatott a feladat: megóvni gyermekeinket a közlekedési balesetektől!

Ebben nyújt segítséget egy korszakalkotó magyar találmány, a MiniBrake. A magyar egyetemisták által kifejlesztett eszköz tulajdonképpen egy távirányítású fék, mellyel a gyermek biciklije egy gombnyomással megállítható. Zsenialitása abban rejlik, hogy míg a bukósisak és a védőfelszerelések a komolyabb sérüléseket hivatottak elkerülni, addig a távfék magát a balesetet előzi meg.

 

 

A szülőben persze felmerül a kérdés: mi van, ha lemerül az elem, a gyerek pocsolyába hajt és beázik a szerkezet, vagy épp a váratlan fékezéstől esik hatalmasat. Kijelenthetjük, hogy a mérnökök alapos munkát végeztek! A MiniBrake a hátsó kereket fékezi úgy, hogy nem blokkolja, csak nyomást gyakorol rá és ezáltal lassítja azt. A fejlesztés alatt folyamatosan végzett tesztelés során számos család tapasztalata bizonyította, hogy a megállás így gyors (körülbelül fél méteren belül bekövetkezik), de biztonságos. A fékezés feloldása sem bonyolult: egy újabb gombnyomás a távirányítón, és a gyerkőc már gurulhat is tovább.

A MiniBrake a legtöbb gyermekbiciklire könnyedén felszerelhető, 2-5 éves korig, illetve 35 kg-os súlyhatárig alkalmazható. Por- és cseppálló: nyugodtan használható sáros erdei ösvényen vagy poros földúton is. A szerkezet minden egyes bekapcsoláskor rendszerellenőrzést végez, a működőképes állapotról pedig beépített LED jelző tájékoztatja a szülőt. Ha a fék és a távirányító közötti kapcsolat megszakad, az elem lemerül vagy a gyermek 50 méternél távolabb kerül a szülőtől, a MiniBrake azonnal megállítja a bicajt.

Az eszköz beépített „fekete dobozt” is tartalmaz, mely minden fékezést feljegyez és rögzít. Megállás után magától kikapcsol, nem kell tehát attól tartani, hogy az elemek túl gyorsan lemerülnek. Ha ez mégis bekövetkezik, ráadásul épp menet közben, a fék manuálisan is kikapcsolható, így tovább haladhatunk addig is, amíg az elemcsere meg nem történik.

2012 nyarán három egyetemista fiatalember fejéből pattant ki a távfék gondolata, amikor azt látták, hogy a parkban az anyukák nem győznek futni szédületes tempót diktáló csemetéik után. Naponta több száz olyan baleset történik világszerte, amelyben kerékpáros gyermek az érintett, kézenfekvő volt tehát egy olyan megoldással előrukkolni, mely a távolból is képes - akár a gyermek akarata ellenére - megállítani a biciklit.

Az ötlet egyszerűnek tűnik, ám kivitelezése annál komolyabb feladat: a fiúk végeztek piackutatást, termékkutatást, végül megalkották a MiniBrake 1.0-t, a kezdeti verziót. Az ötletre már ekkor felfigyelt a szakma: versenyt nyertek vele és kijutottak New Yorkba is, hogy a Wall Streeten mutassák be találmányukat a világ ötven leginnovatívabb vállalkozása között.

2013-ban egy cégtől hárommillió forintot kaptak, majd októberben uniós forrásokon keresztül további 40 millióhoz jutottak. Két év fejlesztés, három prototípus és rengeteg tesztelés után a termék gyártásra kész, az indiegogo.com oldalon már előrendelhető. Az Indiegogo.com oldal olyan fejlesztőknek, feltalálóknak nyújt segítséget, akiknek a terméke már gyártásra kész, de a termelés beindításához szükséges anyagi fedezetet még elő kell teremteniük. A felület angol nyelvű, de ez ne tartson vissza: részletes, magyar nyelvű útmutatót találsz a rendeléshez ide kattintva! A három frissdiplomás feltaláló: Szirtes Marcell, Bognár Dániel és Szesztay Péter mellett további 15 ember dolgozik a gyártósor kialakításán, hogy megkezdődhessen a szériagyártás.

 

A MiniBrake ide kattintva máris előrendelhető!

Bővebb információ: minibrake.hu

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére