Jelenlegi hely

Legyél Te is mesemondó-önkéntes!

A Világszép Alapítvány önkéntes mesemondókat keres, akik hétről hétre varázslatos történeteket visznek el a gyermekotthonokban élő gyerekekhez.

Mit is jelent a mesemondás?

A Világszép Alapítvány önkéntes mesemondói esti mesékkel színesítik a gyermekotthonok életét. Minden otthonba hetente egyszer látogatunk el. Ilyenkor kicsik és nagyok egyaránt megélhetik az igazi, bensőséges, vidám estimese-élményt. A történetek (főleg népmesékkel dolgozunk a világ minden tájáról) fejből, élőszóban hangzanak el, mindig a mesemondó saját, egyéni stílusában.

Kiket keresnek?

  • Akik elkötelezettek a gyermekvédelemben élő gyerekek ügye iránt;
  • empatikusak, elfogadók és nyitottak.
  • szeretik a világ különböző tájairól származó népmeséket. 
Fontos, hogy vállalni tudd: 2025 márciusától legalább egy éven át, havonta egy hétköznap estét a gyerekekkel töltesz egy budai gyermekotthonban mesemondással.

Fontos dátumok:

  • Jelentkezési határidő: 2025. február 1.
  • Képzés: március 1-2. és 15-16. (két teljes hétvége)

További információ és jelentkezés a Világszép Alapítvány weboldalán itt.

Szereted a meséket? Szeretnél máshol nem található különlegességeket olvasni?

Iratkozz fel a Világszép Alapítvány Mesepostájára, ahol Zalka Csenge Virág hivatalos mesemondó máshol nem publikált gyűjtéseiből olvashattok.

Rendszeres adományoddal kiszámítható, tervezhető forráshoz jut a Világszép Alapítvány, ez az egyik legnagyobb támogatás számukra. Az Alapítvány mesemondó programjának vezetője, Zalka Csenge Virág 9 kötetes mesekönyv író, Storyteller, Mesemondó.

Rendszeres adományozást akár már néhány kattintással is indíthatsz a Világszép Alapítvány oldalán ITT.

Minden gyerek egy egész világ, minden gyerek világszép

A Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány 2010 óta áll a legkiszolgáltatottabb, gyermekotthonban élő fiatalok mellett. A hozzájuk legközelebbi öt gyerekotthon mintegy 150 gyerekét segítik - óvodás kortól az önálló felnőtt élet megkezdéséig egyénre szóló figyelmet és elfogadó szeretet nyújtva nekik, hogy fejlődjön önértékelésük, önbizalmuk, legyenek céljaik, pozitív jövőképük, képesek legyenek a felelős öngondoskodásra.
Számukra minden gyerek egy egész világ, és minden gyerek maga is ”világszép”. Világszép gyerekeik ötféle program keretében kapnak támogatást – „egy gyerek egy mentor” elven személyes mentorálást biztosítanak, nyári táborokat és csoportfoglalkozásokat szerveznek, hetente járnak mesélni az otthonokba, és működtetnek egy saját, inkluzív óvodát is.

ADL - Debrecenimami

Forrás; Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére