Jelenlegi hely

MÁS, mint a többi!

Ő valahogy más, mint a többiek – halljuk az értékelést a pedagógusoktól, a többi szülőtől, és a más szó rögtön negatívan cseng a fülünkben. Összeszorul a torkunk, mintha egy szomorú diagnózist hallottunk volna a gyerekünkről, és rögtön elfog a kétségbeesés: most akkor mit tegyünk? Ha más a gyerekünk, másképp neveljük? Másképp szóljunk hozzá? Más iskola való neki? Más oktatás? Ezekre a kérdésekre is választ keresünk a MÁS, mint a többi – gyerek, tanulás, iskola MÁS szemszögből című interaktív konferencián november 19-én.

Valóban létezik más gyermek?  

Wéber Anikó, író, pedagógus, Az osztály vesztese könyv szerzője szerint inkább az átlagos gyerek az, aki hús-vér valójában nem is létezett soha. Csupán kitaláltunk egy átlagos nevű kategóriát, amelybe szeretnénk minél több gyermeket beilleszteni, hogy aztán könnyebb legyen őket megérteni, tanítani, nevelni. Sokukat sikerül is bepréselni ebbe a kategóriába, míg mások valahogy kilógnak belőle, vagy öntudatlanul is lázadnak ellene. De aki kilóg, az se nem rosszabb, se nem kevesebb, mint a többi. Valójában ugyanis minden gyermek egyedi, minden gyermek más. Mindenki különleges. Mindenkihez külön nyelv kell, mindenkit más módszerekkel lehet motiválni.

Akkor mégis hogyan és mit ...?

Akkor mégis hogyan fedezhetjük fel, ki miben tehetséges? Mit tegyünk, ha egy kicsi nem tud beilleszkedni az óvodai, iskolai közösségbe? Ha magatartási problémákkal küzd? Hogyan segítsünk kibontakoztatni képességeit és megmutatni neki: ő nem más, hanem különleges valamiben? Ezekre a kérdésekre egyedül nehéz választ találni. Jó volna, ha a pedagógusok, a szülők, a pszichológusok együtt beszélhetnék meg dilemmáikat, észrevételeiket, problémáikat. Együtt könnyebb utat találni – ebben segít a MÁS, mint a többi – gyerek, tanulás, iskola MÁS szemszögből című interaktív konferencia is november 19-én a Gazdagréti Közösségi Házban.

MÁS, mint a többi! 

A november 19-ei délelőtt folyamán a meghívott pedagógus és pszichológus szakértőkkel találkozhatnak a vendégek, akik nem csak az előadóknak, hanem egymásnak is elmesélhetik élményeiket, tapasztalataikat. Az oktatási, nevelési problémákra a megoldást közös párbeszéddel és egymás támogatásával találhatjuk meg. A cél ugyanis közös: szülőként és pedagógusként egyaránt azt szeretnénk, ha a gyerekek boldogan, egyre nagyobb tudással és számos élménnyel gazdagodva nőnének fel, megtalálva saját álmaikat, tehetségüket, céljaikat.

A konferencia részletes programja

Bővebb információ és jegyrendelés ITT.
 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére