Jelenlegi hely

Anyák napja dobozolva avagy készíts ajándékdobozt

A mai kor oly sok hangzatos és anyagiassá vált ünnepei közül az egyik legrégibb és legszebb ünnepünk az Anyák Napja. Ideológiáktól mentesen egy alkalom, figyelemfelhívás életünk legfontosabb személyének szeretetünk kimutatására. Talán az 1600-as évek Angliájában ünnepelték a legméltóbban, amikor még nem alakult ki egy klisékkel teli, egész iparág az ünnepekre. Az otthonuktól távol élő szolgálókat évente egyszer hazaengedték, hogy édesanyjukkal ünnepelhessék meg ezt a napot. Ajándékként a látogatásuk előtti napon elkészítették az anyák süteményét.

Május első vasárnapjáig még van idő, akár Te is el tudsz készíteni egy meglepetést saját kezüleg, például egy  szép dobozt. Biztos akad sok olyan holmi a házban, ami a helyét keresi: szalagok, díszek, ékszerek, iratok vagy levelek….

Ismét az újrafelhasználás lesz az egyik kulcsszavunk. Nézzetek körül otthon, és biztos találtok egy üres papírdobozt, amit sajnáltatok kidobni. Mindegy, hogy keksz, cipő vagy desszert volt benne. Fontos, hogy ne legyen sérült, gyűrött vagy foltos sehol.

Befedhetitek különböző dekorpapírokkal, ruhaanyagokkal vagy ezek kombinációjával. Díszíthetitek csipkével, gombokkal, szalagokkal.

Hogy pontosan hogyan csináljátok?

Ha előkészítettétek a dobozt és összeszedtétek a díszítéshez szükséges kellékeket, szükségetek lesz még: ragasztó stiftre, ollóra, vonalzóra, ceruzára

A papírdobozra ki kell mérni az anyagot, amivel befeditek. Akár papírt, akár textilt választasz, ceruzával jelöld ki a méreteket a hátoldalán, más eszköz nyomot hagyhat, átüthet. Ha egy bizonyos mintát szánsz középre, akkor is tudsz az anyag hátoldalán dolgozni, nyomd az ablaküvegre.

Fontos itt is – akár a konzervdobozok esetében - figyelni arra, hogy a textilt jól el kell dolgozni, különben a használat során tovább bomolhat. Ragasztáskor ne a textilt ragasztózd be, hanem a papírt, hogy az anyag ne gyűrődjön. A sarkoknál még ragasztás előtt próbáld ki, hogy fogod majd szépen eldolgozni-elhajtogatni. A folyékony ragasztó átüti az anyagot, eltüntethetetlen nyomot tud hagyni a textilen, csak a papír esetében használd. A folyékony ragasztót egy ecset vagy vastagabb papírdarab segítségével oszlasd el, egyenletesebb lesz az eredmény.

A befedett dobozt tovább dekorálhatod kívül-belül:, ragaszthatsz rá vagy az aljába dekorpapírt, anyagot, vagy kifestheted, sprayvel lefújhatod. Írhatsz bele idézetet, tehetsz bele képet. Feloszthatod a belsejét rekeszekre, csak néhány kartoncsík kell hozzá.

Jó kreatívkodást és szép Anyák napját kívánunk!

Írta, fotózta: - Adeli -  (Debrecenimami)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére