Jelenlegi hely

Anyák napja dobozolva avagy készíts ajándékdobozt

A mai kor oly sok hangzatos és anyagiassá vált ünnepei közül az egyik legrégibb és legszebb ünnepünk az Anyák Napja. Ideológiáktól mentesen egy alkalom, figyelemfelhívás életünk legfontosabb személyének szeretetünk kimutatására. Talán az 1600-as évek Angliájában ünnepelték a legméltóbban, amikor még nem alakult ki egy klisékkel teli, egész iparág az ünnepekre. Az otthonuktól távol élő szolgálókat évente egyszer hazaengedték, hogy édesanyjukkal ünnepelhessék meg ezt a napot. Ajándékként a látogatásuk előtti napon elkészítették az anyák süteményét.

Május első vasárnapjáig még van idő, akár Te is el tudsz készíteni egy meglepetést saját kezüleg, például egy  szép dobozt. Biztos akad sok olyan holmi a házban, ami a helyét keresi: szalagok, díszek, ékszerek, iratok vagy levelek….

Ismét az újrafelhasználás lesz az egyik kulcsszavunk. Nézzetek körül otthon, és biztos találtok egy üres papírdobozt, amit sajnáltatok kidobni. Mindegy, hogy keksz, cipő vagy desszert volt benne. Fontos, hogy ne legyen sérült, gyűrött vagy foltos sehol.

Befedhetitek különböző dekorpapírokkal, ruhaanyagokkal vagy ezek kombinációjával. Díszíthetitek csipkével, gombokkal, szalagokkal.

Hogy pontosan hogyan csináljátok?

Ha előkészítettétek a dobozt és összeszedtétek a díszítéshez szükséges kellékeket, szükségetek lesz még: ragasztó stiftre, ollóra, vonalzóra, ceruzára

A papírdobozra ki kell mérni az anyagot, amivel befeditek. Akár papírt, akár textilt választasz, ceruzával jelöld ki a méreteket a hátoldalán, más eszköz nyomot hagyhat, átüthet. Ha egy bizonyos mintát szánsz középre, akkor is tudsz az anyag hátoldalán dolgozni, nyomd az ablaküvegre.

Fontos itt is – akár a konzervdobozok esetében - figyelni arra, hogy a textilt jól el kell dolgozni, különben a használat során tovább bomolhat. Ragasztáskor ne a textilt ragasztózd be, hanem a papírt, hogy az anyag ne gyűrődjön. A sarkoknál még ragasztás előtt próbáld ki, hogy fogod majd szépen eldolgozni-elhajtogatni. A folyékony ragasztó átüti az anyagot, eltüntethetetlen nyomot tud hagyni a textilen, csak a papír esetében használd. A folyékony ragasztót egy ecset vagy vastagabb papírdarab segítségével oszlasd el, egyenletesebb lesz az eredmény.

A befedett dobozt tovább dekorálhatod kívül-belül:, ragaszthatsz rá vagy az aljába dekorpapírt, anyagot, vagy kifestheted, sprayvel lefújhatod. Írhatsz bele idézetet, tehetsz bele képet. Feloszthatod a belsejét rekeszekre, csak néhány kartoncsík kell hozzá.

Jó kreatívkodást és szép Anyák napját kívánunk!

Írta, fotózta: - Adeli -  (Debrecenimami)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére