A kézügyesség fejlesztése
Egy kitűnő módszer csemetéink kézügyességének fejlesztésére, ha bevonjuk őket a főzésbe, miközben finoman vezetjük a kezüket. A kisgyermekek sokkal gyorsabban tanulnak, mint gondolnánk. Nagyon gyorsan beletanulhatnak olyan feladatokban, mint a levesfőzés, tésztakavarás vagy akár a tűzhely használata. Aki viszont tart attól, hogy a kicsik megégetik magukat, akár ilyen, akár más esetekben, azok számára akadnak jóval biztonságosabb elektromos készülékek is. Ma már sok olyan sütő- és főzőalkalmatosság kapható, ami által bátrabban engedhetjük gyermekeinket a konyhában ténykedni. Az Alza oldalán például számtalan típusból választhatunk, ha gyerekbiztos konyhai kisgépet szeretnénk.
Az étel tiszteletének megtanítása
Ha csemeténknek a mézeskalácsgyúráson kívül bonyolultabb ételekbe készítésébe is betekintést engedünk, akkor sokkal valószínűbben megtanulja azokat értékelni. Így már fiatalon realizálhatja, hogy mennyi időbe telik egyes ételek elkészítése és milyen sok munkával jár. Rá fog jönni, hogy néha a fél napot rá kell szánni egy finom vacsora elkészítésére. Sokkal kevésbé számíthatunk ezután meghagyott maradékokra a tányéron tőle – ahogy a válogatás ellen is kiváló ellenszer lehet.
Önállóságra nevelés
Ha gyermekünk már kicsi korától részt vesz az különféle ételek elkészítésében, akkor sokkal valószínűbb, hogy idővel saját maga is megtanul főzni. Ez nem csupán abból a szempontból előnyös, hogy nem instant leveseken fog élni fiatal felnőttként, de önbizalmat is szerezhet általa. Ha képes egyre újabb és újabb ételeket elkészíteni és ismeretlen dolgokba belevágni, akkor sokkal sikeresebb lehet felnőttként is. Sokkal valószínűbben önálló lesz majd az élet más területein.
Számtalan egyéb pozitív hatással is lehet gyermekünk fejlődésére a közös sütésnek és főzésnek. Ezek azonban olyan fontos szempontok, amik miatt nem érdemes kihagyni mindezt a gyermeknevelésből.
Szponzorált tartalom