Jelenlegi hely

Tudtad? Babaöbölnél nem minden légzésfigyelő használható!

Egyre gyakrabban merül fel, hogy a szülők babaöbölben vagy más néven szülői ágy mellé helyezhető babaágyban altatják gyerkőcüket. Ez nagyon kényelmes megoldást jelent az anyukának, mivel ha megéhezik éjszaka a baba, nem kell felkelnie. 

Sokféle változata van, és fontos is tisztázni a légzésfigyelő vásárlása/kölcsönzése előtt, hogy melyik típusú babaöbölről van szó.

Nem minden típusnál használhatók a "klasszikus", érzékelőlapos légzésfigyelők.

Azok a készülékek, amik 1, 2 vagy akár 3 érzékelőlappal rendelkeznek, a csecsemő légzését és mozgását figyelik. Ha olyan babaöböl kerül beszerzésre, amit a szülők a saját ágyukhoz tudnak rögzíteni, akkor bizony fenáll a veszélye, hogy a felnőttek levegővételét, forgolódását is figyelembe veszi a légzésfigyelő. A gyártók ilyen esetre egyáltalán nem ajánlják ezeket a készülékeket.

Ha a babaöböl szabadon álló (nem rögzített a szülői ágyhoz), és lehetőség van bizonyos távolságra elhelyezni a szülői ágytól, akkor az érzékelőlapos légzésfigyelők is szóba jöhetnek.

Kép forrása: Chicco weboldal

Felmerül a kérdés: mégis hány centire kell eltolni a babaöblöt

Az ügyfeleimnek minden esetben azt mondom, hogy ezt a helyszínen lehet centire pontosan letesztelni. Természetesen nem méterekre kell gondolni, és van olyan gyártó terméke, aminél akár 10-15 centiméteres távolság is elég szokott lenni.

Hogy történik a "centik tesztelése"? Azt szoktam javasolni,  hogy a szülő feküdjön be az ágyba, és tegyen úgy, mint ha aludna (szuszogjon, forgolódjon, horkoljon, ki, hogy szokott). A babaöbölbe ne kerüljön be a csecsemő, és azt akkora távolságra kell eltolni a szülői ágytól, hogy a légzésfigyelő megszólaljon. Itt ugyanis már nem veszi figyelembe a szülő levegővételét, mozgását. Éredemes pár centit ráhagyni, és minden személlyel letesztelni, aki a baba mellett alszik.

Milyen légzésfigyelőt használhatok rögzített babaöbölnél?

Ebben az esetben a pelenkára csíptethető légzésfigyelőket szoktam ajánlani, ami a csecsemő finom hasi légzőmozgását érzékeli.

Természetesen itt is nagyon fontos a tesztelés, az alvási szokások ismerete, mert előfordulhatnak külső forrásból eredő mozgások, vagy rezgések. Igen, ha a szülő mondjuk "körtáncot jár" az ágyban több mint 20 másodpercig, és ez idő alatt a baba légzése leállt, akkor bizony a készülék nem fog jelezni.

Összegezve: babaöböl esetén is lehet használni légzésfigyelőt, csak nem mindegy, hogy melyiket. Mielőtt a készüléket "élesben is bevetnék" a szülők, teszteljék a szoba adottságait és az alvási szokásokat figyelembe véve!

Nagyon jó babázást kívánok!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

Szegedi Babavár Kölcsönző tulajdonosa, aki több mint 11 éve foglalkozik babakellékek bérbe adásával

Elérhetőség: https://www.facebook.com/szegedibabavarkolcsonzo

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.
Ugrás az oldal tetejére