Jelenlegi hely

Tanszergyűjtés indul - Töltsük meg együtt az üres iskolatáskákat!

Nálatok is van megunt táska, tolltartó, tornazsák? Ha van már nem használt, de jó állapotban lévő iskolatáskád, tolltartód, megmaradt üres füzeted vagy más olyan eszköz, ami iskolakezdéshez szükséges, akkor csatlakozz a tanszergyűjtéshez, hogy minél több diákhoz juthasson el segítség! Mutatjuk az adománygyűjtő helyeket.

Sokszor nem vagyunk tudatában annak, hogy egy nálunk lévő, már feleslegessé vált tárgy máshol értékes, szükséges és nélkülözött darab. Van, ahol nem az a kérdés, hogy melyik népszerű mesefigura szerepeljen az új hátizsákon, hanem az, hogy lesz-e egyáltalán használható iskolatáskája a gyereknek.

Ne dobjátok ki, inkább adjátok azoknak, akiknek nagy szükségük van rájuk!

Legyen öröm az iskolakezdés!  

Elkezdődött a Katolikus Karitász Legyen öröm az iskolakezdés! elnevezésű országos segélyprogramja. A szeptember 15-ig tartó összefogás célja mintegy 10 ezer gyermek iskolakezdését segíteni.

Az akciót a 1356-os adományvonalon hívásonként 500 forinttal, valamint a Karitász honlapján online lehet támogatni, emellett a központi bankszámlán "iskolakezdés" megnevezéssel is várják az adományokat. Egy hívás egy színesceruza-készletet, 10 hívás egy iskolatáskát, 1000 hívás 100 gyermek támogatását jelenti.

A Karitász segélyakciójával nemcsak az eszközök beszerzését segíti, hanem utalványokkal, egyedi támogatásokkal is a családok mellett szeretne állni.

További információ

Töltsünk meg együtt 2000 iskolatáskát!

A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet idén is meghirdeti Iskolakezdés együtt! nevű segélyakcióját. Céljuk olyan gyerekek támogatása, akiknek már az első becsengetés előtt rosszabbak lennének az esélyei társaiknál, mert családjuk nem tudja biztosítani számukra a szükséges iskolaszereket.

A járványhelyzet miatt most még több család került nehéz anyagi helyzetbe, így a korábbi célkitűzést megduplázva idén 2000 gyermeket szeretnének támogatni. Pénzadományokat gyűjtenek, hogy minden gyermeknek személyre szabott, minőségi tanszercsomagokat tudjanak átadni tanévkezdésig.

A legszegényebb gyermekeknek számára e csomagok többet jelentenek ajándéknál: egy jó minőségű tolltartó, füzetcsomag, tornazsák vagy ünneplő ruha esélyt kínál arra, hogy ők is büszkén és örömmel ülhessenek be az iskolapadba.

További információ

Radírozzuk ki a különbségeket!

Ötszáz rászoruló tanuló tanévkezdését segíthetitek, ha csatlakoztok a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) legújabb adománygyűjtéséhez. Elsősorban táskát, füzetet, ollót, ragasztót, könyv- és füzetborítót, festéket, temperát, tolltartót, színes ceruzát, tollat, ceruzát, radírt, körzőt, vonalzót gyűjtenek.

Az új, vagy esetleg használt, de jó állapotú tanszereket a Szeretetszolgálat központi irodáiban lehet leadni augusztus végéig. A Szeretetszolgálat 100 diákot számítógéppel is támogat az akció keretében, emellett további tablet, laptop vagy asztali számítógép felajánlásokat is elfogad.

További információ

#CsodaTáska a vidám iskolakezdéshez

#CsodaTáska névvel indít iskolatáska és tanszer gyűjtést a CsodaCsoport Alapítvány és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. Augusztus 25-ig 85 gyűjtőponton várják az írószerekkel, füzetekkel megtöltött iskolatáskákat. A gyűjtést készpénzzel is lehet segíteni, az összegéből ugyancsak tanszercsomagokat vásárolunk a legszegényebb településeken élő gyerekeknek.

A Szeretetszolgálat segítő programjai több mint 700 kistelepülésen működnek, a karitatív szervezet önkéntes csoportjai pedig az ország 130 településén segítik a rászorulókat. A szervezet munkatársai jól ismerik a családokat, tudják, melyik gyermek nőtte ki a cipőjét, és ki az, akinek még sosem volt igazi tolltartója. Nekik szeretnék megkönnyíteni az iskolakezdést.

További információ

Hogyan segíthetsz?

  • tanszer felajánlásával: országszerte számos gyűjtőponton várják az adományokat (érdemes utánanézni, hogy a környéketeken milyen lehetőségek vannak)
  • online adományozással
  • utalással
  • egy hívás is segít (adományvonalak)
  • a felhívás terjesztésével

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Ugrás az oldal tetejére