Jelenlegi hely

Gomba család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Nehéz egyet választani, mert általában úgy érzem, hogy az egész, hogy gyereke van az embernek öröm! Főleg az, ha látom, hogy kiegyensúlyozott, boldog, akkor én is boldog vagyok, hogy mégse csinálok, annyi mindent rosszul, vagy legalább is a gyerek fel tudja dolgozni, ha mégis. Jó látni, hogy milyen ügyesen játszik más gyerekekkel az óvodában, játszótéren és milyen érdeklődően beszélget a felnőttekkel.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Nehéz elkezdeni és nehéz befejezni valamit, pl. fürdés. Vannak persze jobb és rosszabb napok. És vannak alkudozások, vagy én kezdek el alkudozni, vagy a 3,5 éves fiam. Valamint nehéz elfogadtatnom a környezetemmel, hogy a büntetés (főleg a verés) nem vezet semmi jóra.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Olvastam a könyvet és örülök, hogy Magyarországon is van ilyen tréning. Nagyon szeretném, ha gyakorlatban is tudnám használni azokat, amiket olvastam és esetleg a saját problémáinkat meg tudnám beszélni hasonló szemléletű szülőkkel.

 

A feltöltött kép illusztráció, nem a pályázó saját képe.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Ugrás az oldal tetejére