Jelenlegi hely

5 +1 tipp - hogy ne hiányzással induljon az új tanév!

Ahogy elkezdődik az új tanév, máris lebetegedik a gyerek? De mit tehetünk mi szülők, hogy ne maradjanak ki az év elejei hajtásból? Persze bizonyára ők ezt nem annyira bánnák, mint mi szülők.

Fontos, hogy már az iskolakezdésre feltöltsük gyermekeink szervezetét vitaminokkal. Nyáron több vitamint visznek be a szervezetükbe, több gyümölcsöt, de a napfényből nyert D- vitamin is hozzájárul az egészségesebb szervezetükhöz. Viszont ahogy megkezdődik az iskola, gyorsan beköszönt az ősz, szeszélyesebb lesz az időjárás, és a közösségben is gyorsabban elkaphatnak betegségeket.

1. Próbáljuk mindennapi étrendünkbe belecsempészni a gyümölcsöket, de ha nem tudjuk biztosítani, multivitaminokkal helyettesítsük.
Egészséges étrenddel több betegséget is elkerülhetünk.

2. Figyeljünk oda a gyermekünk reggeli öltözetére, ilyenkor már elkel egy vékonyabb pulcsi.
Rétegesebb öltözettel kiküszöbölhetjük a meghűlést.

3. Próbáljunk délután olyan programot-feladatot adni a gyerekeknek, amivel rá tudjuk venni a levegőzésre, ne engedjük egyből a számítógép elé. 
Iskolakezdéssel a gyerekek kevesebb időt töltenek a friss levegőn, és többet a bezárt tanteremben. Tegyünk ellene!

4. Nagyszüleink is a sok alvásra esküsznek, kipihentség fél egészség.
Fontos, hogy a napi stresszt, ami az iskolával jár, kipihenje. Időben fektessük le a gyereket este. Az összevissza nyári napirend után kell a gyerekeknek egy esti rituális megszokottságot vinni az életükbe. Így talán könnyebb lesz rávenni a gyerekeket a korai lefekvésre. Alvás közben regenerálódik a szervezetünk.

5. Kevesebbet lesznek betegek, ha többször alaposan kezet mosnak.
Mutassuk meg nekik a helyes kézmosást és hívjuk fel figyelmüket a fontosságára. A legegyszerűbb eszköz a betegségek megelőzésére, a fertőzések továbbterjedésének megakadályozására.


 

+1. Ha már az alapos kézmosásról írtunk, akkor nem szabad elfelejteni a ceruzarágást. Nem csak a kisbabáknál, óvodásoknál fontos, de az iskolás gyerekek is sok olyan tárgyat vesznek a szájukba, amelyen rengetek kórokozó, baktérium lapul meg. Nagy a nyomás a gyerekeken, ezért valahogyan le kell vezetniük a feszültséget, ezért cipzárt, ceruzát, radírt és számtalan eszközt kezdenek el rágcsálni. Fontos elmondani nekik, miért ne tegyék. 
 

Vigyázzunk a gyerekeink egészségére!

Szerző - Szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.
Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére